صفر-شویی-خودرو

صفرشویی خودرو

تا به حال واژه ی صفرشویی خودرو به گوشتان خورده است؟ می دانید که صفر شویی خودرو شامل چه بخش هایی می شود؟ اگر می خواهید در این زمینه بیشتر بدانید پس در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید…

داشتن یک خودروی سالم و پرشتاب که با خیالی آسوده ما را به مقصد می رساند در کیفیت زندگی ما تاثیر به سزایی دارد. خودرو سالم خودرویی است که هر نقطه از آن به درستی و در نهایت دقت کار می کند و شما را به دردسر نمی اندازد. بخشهای داخلی خودرو که بعضا ما حتی به آنها دسترسی هم نداریم گرد و غبار می گیرند و کثیف می شوند و همین امر باعث ایحاد خلل در کار و نحوه ی فعالیت آنها می شود. برای جلوگیری از این موضوع یکی از بهترین و مناسب ترین کارهایی که در این زمینه توصیه می شود صفر شویی خودرو است. صفر شویی خودرو یعنی اتومبیل شما (چه در داخل ماشین و چه در سطوح خارجی)  تمیز و پاکسازی می شوند.

برای آشنایی با تعیین سایز تایر اتومبیل پیشنهاد می کنم این مقاله را هم مطالعه کنید.

در صفر شویی چه قسمت هایی از خودرو شستشو و پاک می گردد؟

در این نوع از تمیزی خودرو علاوه بر اینکه ظاهر خودرو که شامل تمامی نواحی بدنه می شود (از سپر گرفته تا صندوق عقب)، قسمت های داخلی هم تمیز می شوند. این قسمت ها شامل صندلی، درب ها، کف، داشبورد، فرمان، انواع قسمتهای زینتی داخل ماشین و… است. البته انجام این فرآیند مستلزم تخصص و استفاده از مواد شوینده ی متناسب با خودرو است. این امر به دلیل ساختار هر اتومبیل است که با اتومبیل دیگر متفاوت است.

 قسمت های مختلفی در صفر شویی باید مورد توجه قرار بگیرد. یکی از مهم ترین آنها موتور خودرو است. موتور که به عنوان قلب یک خودرو از آن یاد می شود، اگر دچار آلودگی گردد تمامی قسمتهای خودرو را به مرور زمان درگیر می کند. پس بسیار مهم است که در حفظ و نگهداری آن دقت لازم را انجام بدهیم. در صفر شویی موتور شما با استفاده از مواد و شوینده های متناسب با موتور خودرو شسته می شود که این امر باعث طولانی تر شدن عمر موتور و بالطبع عمر خودرو شما می شود.

در این نوع از تمیزی خودرو علاوه بر اینکه ظاهر خودرو که شامل تمامی نواحی بدنه می شود (از سپر گرفته تا صندوق عقب)، قسمت های داخلی هم تمیز می شوند. این قسمت ها شامل صندلی، درب ها، کف، داشبورد، فرمان، انواع قسمتهای زینتی داخل ماشین و.... است. البته انجام این فرآیند مستلزم تخصص و استفاده از مواد شوینده ی متناسب با خودرو است. این امر به دلیل ساختار هر اتومبیل است که با اتومبیل دیگر متفاوت است.  قسمت های مختلفی در صفر شویی باید مورد توجه قرار بگیرد. یکی از مهم ترین آنها موتور خودرو است. موتور که به عنوان قلب یک خودرو از آن یاد می شود، اگر دچار آلودگی گردد تمامی قسمتهای خودرو را به مرور زمان درگیر می کند. پس بسیار مهم است که در حفظ و نگهداری آن دقت لازم را انجام بدهیم. در صفر شویی موتور شما با استفاده از مواد و شوینده های متناسب با موتور خودرو شسته می شود که این امر باعث طولانی تر شدن عمر موتور و بالطبع عمر خودرو شما می شود. از بخشهای دیگر در صفر شویی، شستن و تمیز کردن صندلی ها و کف ماشین است. حتما برای شما هم پیش آمده است که وقتی سوار ماشینی می شوید اگر صندلی های تمیزی نداشته باشد رغبت به نشستن بر روی آن ندارید و بالعکس صندلی های براق و تمیز شما را به نشستن در خودرو وسوسه می کند. در نتیجه در شستشوی خودرو به روش صفرشویی صندلی های ماشینتان هم مانند روز اول تمیز و پاکیزه می شوند. کف اتومبیل از جمله قسمت هایی است که به راحتی کثیف می شود. اگر از آشغالهایی که در آن ریخته می شود هم بگذریم، به طور طبیعی در اثر استفاده ی مداوم، کف ماشین کثیف، گلی و خاکی می گردد، در نتیجه از دیگر قسمتهای مهم در صفر شویی، شستشو و پاکیزگی کف خودرو است. وقتی داخل ماشین مینشینیم چیزی که مدام جلوی چشمان ما است، داشبورد خودرو است. اگر شما داشبورد تمیز و براقی نداشته باشید دائما در طول مسیر منظره ی نازیبایی جلوی چشمانتان است. در صفر شویی داشبوردتان کاملا تمیز و براق می شود و از تمیزی آن می توانید لذت ببرید.

از بخشهای دیگر در صفر شویی، شستن و تمیز کردن صندلی ها و کف ماشین است. حتما برای شما هم پیش آمده است که وقتی سوار ماشینی می شوید اگر صندلی های تمیزی نداشته باشد رغبت به نشستن بر روی آن ندارید و بالعکس صندلی های براق و تمیز شما را به نشستن در خودرو وسوسه می کند. در نتیجه در شستشوی خودرو به روش صفرشویی صندلی های ماشینتان هم مانند روز اول تمیز و پاکیزه می شوند.

کف اتومبیل از جمله قسمت هایی است که به راحتی کثیف می شود. اگر از آشغالهایی که در آن ریخته می شود هم بگذریم، به طور طبیعی در اثر استفاده ی مداوم، کف ماشین کثیف، گلی و خاکی می گردد، در نتیجه از دیگر قسمتهای مهم در صفر شویی، شستشو و پاکیزگی کف خودرو است.

وقتی داخل ماشین مینشینیم چیزی که مدام جلوی چشمان ما است، داشبورد خودرو است. اگر شما داشبورد تمیز و براقی نداشته باشید دائما در طول مسیر منظره ی نازیبایی جلوی چشمانتان است. در صفر شویی داشبوردتان کاملا تمیز و براق می شود و از تمیزی آن می توانید لذت ببرید.

منظور از اصطلاح کارواش نانو چیست؟

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری و تکنولوژی انجام کارهای ما ساده تر شده است. کارواش نانو که حاصل پیشرفت علم و فناوری است، یکی از اتفاقات مهمی است که علاوه بر اینکه در مصرف آب تا حد بسیار زیادی صرفه جویی می کند، به تمیزی و براق شدن بدنه ی خودرو هم کمک شایانی می نماید. در کارواش نانو، شخصی که متخصص این امر است با استفاده از مواد و اسپری نانو و بدون مصرف آب خودروی شما را مانند روز اول تمیز و درخشان می نماید.پس از اینکه کارواش نانو را انجام دادید (به دلیل خاصیت آبگریزی نانو) تا مدت زیادی خودرو شما کثیف نمی شود و می توانید در طی مدت بیشتری از تمیزی خودروتان لذت ببرید.

 

منبع: http://www.carproiran.com/

درباره japanlent

مرکز پخش لنت ترمز خودروهای ژاپنی؛ اگر صاحب خودروهای ژاپنی همانند نیسان، هوندا، تویوتا، سوزوکی، مزدا، میتسوبیشی و سوبارو هستید، می توانید لنت ترمز خودرویتان را از ما خریداری کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 5 × دو =